Aktualność: Tydzień Przedsiębiorcy 23-27 września br.

Szanowni Państwo,

w dniach od 23 do 27 września br. ZUS organizuje Tydzień Przedsiębiorcy

Przedsiębiorco! Nie zwlekaj! Już dziś zapisz się na bezpłatne seminaria, które przygotował dla Ciebie Oddział ZUS w Chorzowie na tegoroczną edycję „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Jednym z działań, jakie ZUS podejmuje na rzecz przedsiębiorców jest propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych oraz dobrych praktyk w tym zakresie. Zakład oferuje przedsiębiorcom:

·   szeroką gamę informacji na temat obowiązujących przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych,

·      wsparcie merytoryczne w tym zakresie,

·      pomoc w realizacji obowiązków, jakie wynikają z tych przepisów,

Debata ekspercka 25 września br.

W godz. od 11:00 do 13:30 wspólnie z naszym partnerem Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszamy na debatę ekspercką, która stanowić będzie odpowiedź na pytanie, jaka przyszłość czeka system ubezpieczeń społecznych w świetle zmieniającej się rzeczywistości rynku pracy, systemu edukacji i coraz bardziej zaawansowanej technologii przy pogłębiającym się braku zastępowalność pokoleń.  Wśród zaproszonych panelistów udział wezmą: Paweł Jaroszek – Członek Zarządu ZUS, Przemysław Grzywa –wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej, dr hab. Małgorzata Dobrowolska, prof. Politechnika Śląska w Gliwicach, Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Grażyna Witkowska – Z-ca Dyrektora Urzędu Statystycznego w Katowicach, Grzegorz Sikorski – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Maciej Kaszyca – Dyrektor AKE- Robotics w Katowicach,  dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz – prof. AWSB – Rektor Akademii WSB

Seminaria

W siedzibie Oddziału przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 organizujemy seminaria (od poniedziałku 23 września do piątku 27 września w sali 333), do udziału w których zapraszamy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby planujące rozpoczęcie prowadzenia działalności oraz klientów.

W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, dofinansowania do działań na rzecz osób z niepełnosprawnością, czy też pozyskania funduszy na działalność proekologiczną czy inną, aż po wiedzę z zakresu kodeksu cywilnego czy public relations.

Strefa ekspertów

W holu głównym dyżurować będą eksperci, którzy przedstawią przedsięwzięcia, projekty np. unijne skierowanie do przedsiębiorców  czy odpowiedzą na Państwa pytania.  Jeśli jeszcze nie założyłeś  profilu na PUE ZUS - zrób to, a zobaczysz, jak wiele spraw można załatwić w ZUS bez wychodzenia z domu, firmy.

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych seminariach w trakcie „Tygodnia Przedsiębiorcy”.

Nie zwlekaj – ilość miejsc ograniczona. Zgłoś swój udział pod nr tel. 32 34-90-681 lub poprzez adres e‑mail: chorzow_wydarzenia@zus.pl.

Szczegóły w załączonym harmonogramie.

Izabela Jakubek
Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji


Z poważaniem

Zarząd Śląskiego Oddziału KIDP

DATA PUBLIKACJI: 2019-09-11 + pozostałe aktualności
Pliki do pobrania

Kontakt

tel.: (32) 258 10 45
Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Plac Grunwaldzki 8-10 p.130
40-950 Katowice

tel. (32) 258 10 45

x
x