x

Aktualność: Doradcy podatkowi niepełnosprawnym

Szanowni Państwo,


Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2016 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.


Śląski Oddział KIDP już po raz ósmy organizuje akcję pomocy w rozliczeniach podatkowych „Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”.

Z bezpłatnej pomocy doradców podatkowych przy sporządzaniu zeznań podatkowych za rok 2016 skorzystać będą mogli podatnicy z niepełnosprawnością, jak i osoby, na których utrzymaniu pozostają osoby niepełnosprawne. Będą oni mogli uzyskać m.in. niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków.

- „ Mamy świadomość, że wielu podatników może być zagubionych w gąszczu przepisów i formularzy podatkowych i dlatego, jak co roku wychodzimy z inicjatywą pomocy. Jesteśmy przekonani, że wsparcie doradców podatkowych ułatwi osobom zainteresowanym rozliczenie się z urzędem skarbowym z obowiązków podatkowych” – podkreśla prof. dr hab. Jadwiga Glumińska – Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Udzielanie konsultacji podatkowych będzie się odbywało dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki) w godzinach od 9.00 do 15.00 w okresie od 21 marca 2017 roku do 27 kwietnia 2017 roku pod numerem telefonu 513-152-218.

Akcja będzie polegała na udzielaniu przez doradców podatkowych bezpłatnych konsultacji telefonicznych w sprawie rozliczeń rocznych na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Akcja pomocy osobom z niepełnosprawnością Oddziału Śląskiego KIDP prowadzona jest z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Patronat nad akcją objął  Marszałek Województwa Śląskiego.

Z poważaniem

Zarząd Śląskiego Oddziału KIDPDATA PUBLIKACJI: 2017-04-18 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (32) 258 10 45
Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Plac Grunwaldzki 8-10 p.130
40-950 Katowice

tel. (32) 258 10 45
fax. (32) 258 06 99

x
x